Venue: Committee Room 5, Ground Floor - Civic Centre
Contact: Shelley Humphries
01902 554070 Email: shelley.humphries@wolverhampton.gov.uk
Attendee | Role | Attendance | Attendance comment |
---|---|---|---|
Daryl Asbury Academies Sector Representative | Committee Member | Present | |
Kirsty Banks Academies Sector Substitute | Substitute External Member | Expected | |
Barry Bond Special School Sector, governor Representative | Chair | Present | |
Debra Boniface City of Wolverhampton Council | Employee | In attendance | |
Ian Browne | Committee Member | Present | |
Linda Campbell | Substitute External Member | Expected | |
Amarjit Cheema | Committee Member | Expected | |
Debbie Clarke Early Years (PVI Sector) Representative | Committee Member | Expected | |
David Cooke | Substitute External Member | Expected | |
Louisa Craig | Committee Member | Present | |
Ben Davis Academies Sector Representative | Committee Member | Present | |
Jon Dovey Primary Sector Governor Representative | Committee Member | Expected | |
Karen Elliot | Substitute External Member | Expected | |
Tim Gallagher | Substitute External Member | Expected | |
Gary Gentle | Substitute External Member | Expected | |
Fiona Gillespie | Substitute External Member | Expected | |
Raymond Green Primary Sector Governor Representative | Committee Member | Expected | |
Bill Hague City of Wolverhampton Council | Employee | In attendance | |
Councillor Dr Michael Hardacre Cabinet Member for Education and Skills | Guest | In attendance | |
Trisha James | Substitute External Member | Present | |
Susan Lacey Nursery Sector; HT Representative | Committee Member | Present | |
David Lewis Academies Sector Representative | Committee Member | Expected | |
Carroll McNally Diocesan Schools Representative | Committee Member | Expected | |
Ian Moore | Committee Member | Present | |
Jeremy Parkes Academies Sector Representative | Committee Member | Present | |
Karen Preston Academies Sector Representative | Vice-Chair | Present | |
Bhaksho Raj Academies Sector Representative | Committee Member | Present | |
Zoe Rollinson Primary Sector Representative | Committee Member | Present | |
Stephen Smith Primary Sector Governor Representative | Committee Member | Present | |
Graham Tate Academies Sector Representative | Committee Member | Expected | |
Arthur Thompson PRU Representative | Committee Member | Expected | |
Lisa Thompson Primary Sector HT Representative | Committee Member | Present | |
Lucia Jayne Turner Nursery Sector Governor Representative | Committee Member | Expected | |
Samantha Walker Primary Sector Headteacher Representative | Committee Member | Expected | |
Sarah Whittington Special School; HT Representative | Committee Member | Present | |
Phil Williams Academies Sector Representative | Committee Member | Present |